Dlaczego warto wysyłać dziecko na kolonie i obozy?

 

Wakacje i długo oczekiwany odpoczynek po długim i często stresującym roku szkolnym dzieci pożytkują na różne sposoby. Wyjazdy z rodzicami, czas spędzany u dziadków na wsi lub w mieście i spotkania z przyjaciółmi to część z opcji spędzania wakacji. Nie zawsze rodzice są w stanie zapewnić odpowiednią ilość czasu dla swoich dzieci w trakcie przerwy szkolnej, ze względu na pracę i inne codzienne zajęcia. Rodzice, którzy podczas wakacji nie są zwolnieni ze swoich zawodowych obowiązków, mogą rozważyć możliwość wysłania swoich pociech na kolonie i obozy organizowane specjalnie dla dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w koloniach przynosi wiele korzyści i pozytywnych skutków dla ogólnego rozwoju dzieci i nastolatków oraz jest świetną opcją dla rodziców, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop z dzieckiem.


 

samodzielne wakacje-min

Nowe znajomości, wspomnienia i poszerzanie horyzontów

Dzieci mają swoje pasje i talenty, które warto dostrzegać i pomagać rozwijać. Jeśli dziecko wykazuje predyspozycje sportowe lub lingwistyczne, warto połączyć jego zainteresowania z wyjazdem na kolonie. Podczas kolonii sportowej lub obozu językowego dzieci mają okazję bawić się z innymi uczestnikami o podobnym hobby i zainteresowaniach. Wspólne rozwijanie pasji, nauka poprzez zabawę i spędzanie czasu na świeżym powietrzu to ogromna atrakcja dla dzieci i alternatywa dla gier, smartfonów i mediów społecznościowych. Kolonia to również okazja do poznania wielu fantastycznych ludzi z różnych zakątków kraju i możliwość podróżowania oraz odwiedzin swoich przyjaciół. Pielęgnowane przyjaźnie zapoczątkowane na koloniach mogą przetrwać lata. Obozy bez wątpienia przyczyniają się do niesamowitych wspomnień, a ogromna ilość aktywności i atrakcji pozostanie w głowach dzieci na zawsze.

Poznawanie świata i nauka samodzielności

Obozy i kolonie to nie tylko zabawa, ale również obowiązki i zasady, do których należy się stosować. Utrzymywanie czystości w pokojach, poranna i wieczorna toaleta oraz pakowanie i zabieranie ze sobą niezbędnych rzeczy na zajęcia to nieodłączny element wyjazdu. Poznając harmonogram dnia, dzieci uczą się organizacji, samodzielności i współpracy w zespole, a codzienne zajęcia w grupach rozwijają umiejętności interpersonalne oraz wzmacniają kreatywność. Wyjazd na obóz lub kolonie to także możliwość poznawania świata. Wyjazdy są organizowane w ciekawych i malowniczych zakątkach Polski np. w górach lub nad morzem. Dla dzieci jest to okazja do zobaczenia niesamowitych miejsc i zabytków, a także poznania różnych kultur i historii oraz tradycji i zwyczajów panujących w danym miejscu.

nnw dziecka

NNW dzieci i młodzieży

Gdy potrzebujesz kompleksowej ochrony swojego dziecka w każdym miejscu i czasie.
Ochrona do 25 roku życia

kup teraz
nauczyciel

OC nauczyciela i dyrektora placówki oświatowej

Chroni w razie szkody wyrządzonej uczniowi/wychowankowi

kup teraz