Familia za granicą – o tym, jak zapakować wakacyjną walizkę dziecka

 

Całe szczęście, że na zdjęciach są daty! W przeciwnym razie w życiu nie uwierzyłabyś, że patrzysz na pamiątkę z zeszłorocznych wakacji. W Polsce wiało, lało i mroziło. Dlatego w tym roku zdecydowaliście się na wakacje all inclusive z pogodą w pakiecie. Mmmm… zagraniczna przygoda i egzotyczny relaks. Nim rozsiądziesz się wygodnie na leżaku, przygotuj swoje dziecko na ten wyjazd. Z tego artykułu dowiesz się, co warto spakować do wakacyjnej walizki pociechy. 

zagranica-min

Lista Cię uratuje

Zawartość walizki dziecka determinuje kilka czynników. Najważniejsze z nich to: wiek pociechy, obrany kierunek i długość wypoczynku. Nim zabierzesz się za pakowanie pamiętaj, że walizka ma dno i powinna się domknąć. Nie spakujesz do niej wszystkich akcesoriów, które ułatwiają Twojemu dziecku codzienne funkcjonowanie w domu. Dlatego dobrze przemyśl jej zawartość. Zbadaj zaopatrzenie hotelu, do którego się wybieracie. Zapytaj organizatora o odległość do najbliższego sklepu, w którym zakupisz produkty pierwszej potrzeby, jak np. pampersy. Jednak najłatwiej spakować dziecko z listą w ręku. Dzięki niej zyskasz pewność, że nic Ci nie umknie. Przygotowaliśmy ją dla Ciebie. Poznaj niezbędnik rodzica podczas zagranicznych wakacji z dzieckiem. 

Na cebulkę

Jak każda cebulka, Twoje dziecko będzie potrzebować na wyjazd kilku warstw odzieży. Dopasuj je do warunków pogodowych wybranej destynacji wakacyjnej. Pewnie za chwilę wyjmiesz z garderoby pokaźny stos ubrań. Staniesz przed prawdziwym wyzwaniem: jak je zmieścić w dziecięcej walizce? Spieszymy z pomocą! Roluj ubrania w wałki. To metoda, dzięki której wykorzystasz każdy centymetr miejsca w walizce. Do tego ubrania nie pogniotą się. Wiemy, że jesteś idealnie zorganizowana. Dlatego z pewnością na Twojej liście znalazły się: ubrania na zmianę, obuwie, nakrycie głowy, nakrycie wierzchnie i strój kąpielowy. 

Pierwsza pomoc

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Apteczkę! To absolutne must have każdego rodzica. Te kilka przedmiotów da Ci poczucie bezpieczeństwa i spokój. A to jak wiadomo wartości bezcenne, zwłaszcza podczas wymarzonego urlopu! 

W pierwszej kolejności przygotuj do spakowania leki, które Twoje dziecko zażywa na stałe. Tuż obok nich powinny się znaleźć sprawny termometr, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, a także zestaw do pierwszej pomocy przy zadrapaniach: plastry oraz spray odkażający. Wiadomo, że nie planujecie przeziębień, ale na wszelki wypadek spakuj też leki na ból gardła oraz krople do nosa.

A teraz coś specjalnego. Słyszałaś o klątwie Faraona? A może obiła Ci się o uszy słynna zemsta Sułtana? To turystyczne slogany, które przyjęły się jako określenia nieżytów żołądka i biegunek spowodowanych zróżnicowaniem flory bakteryjnej. Ubezpiecz się od wakacji spędzonych w toalecie. Wyposaż apteczkę w dobre probiotyki i leki przeciwbiegunkowe. 

Na plaży fajnie jest!

Nie zapomnij o ekwipunku na plażę. By przetrwać w upale, przyda się dobre nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem i zestaw zabawek. Z tym ostatnim nie szalej. Pozwól dziecku uruchomić wyobraźnię. To wcale nie takie trudne w nowym miejscu, w którym jest tyle rzeczy do odkrycia. Poza tym miejscowości turystyczne zazwyczaj są doskonale wyposażone w foremki, wiaderka i łopatki. 

Primo: dokumenty

Do wakacyjnej walizki swojego dziecka zapakuj niezbędne dokumenty. Wśród nich znajduje się paszport lub dowód osobisty, dzięki którym potwierdzisz tożsamość malca. Nie zapomnij o książeczce zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Et voila! Walizka zapakowana po mistrzowsku! Jednak… 

Nim domkniesz walizkę…

upewnij się, że spakowałaś do niej zaświadczenie o ubezpieczeniu turystycznym. To dokument, który da Ci wartość bezcenną: spokój. Zadbasz o niego kilkoma kliknięciami. Pod tym adresem: https://www.signal-iduna.pl/ubezpieczenia/klienci-indywidualni/turystyczne/ odnajdziesz zabezpieczenie w razie wakacyjnych problemów zdrowotnych. Zadziała w chwili, gdy konieczna będzie interwencja lekarza lub specjalisty. Ochrona zadziała w każdym miejscu na świecie. Dopasujesz ją także do formy wypoczynku. 

Nie dziękuj! Jedź i wypocznij pełną piersią!

nnw dziecka

NNW dzieci i młodzieży

Gdy potrzebujesz kompleksowej ochrony swojego dziecka w każdym miejscu i czasie.
Ochrona do 25 roku życia

kup teraz
podroze

Podróż

Gwarancja spokoju i bezpieczeństwa w podróży po Polsce i świecie

kup teraz